Szkoła Podstawowa im. Stanisława Miłkowskiego w Wietrzychowicach
Dziennik elektroniczny

Deklaracja dostępności
Rekrutacja 2021/2022

Plan lekcji

plan-lekcji

Harmonogram konsultacji

harm

Procedury

procedury

Procedury z COVID-19

btn-covid-19

Projekt zdalna szkoła+

informator

Zajęcia dodatkowe dla uczniów

zaj-dod

Dyżury nauczycieli

dyz

ZFŚS

zfss

Odblaskowa szkoła

odblaskowa

33-270 Wietrzychowice 64

Tel/faks: (14) 641 - 80 - 16

Email: sp@wietrzychowice.pl

bip_logof

herb

GMINA WIETRZYCHOWICE

gok

GOK

 

logo_kuratorium-1

 

Uczniowie klas 8 wzięli udział w projekcie edukacyjnym BohaterOn. 2021. Jest to projekt poświęcony bohaterom powstania warszawskiego.
BohaterON – włącz historię! to ogólnopolski projekt edukacyjny mający na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowany od 2016 roku przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.
Projekt promuje patriotyczne postawy i tożsamość narodową w Polsce i poza jej granicami, a także tworzy wspólnotę pamiętającą o historii naszego kraju i jego bohaterach przez cały rok. Umożliwia także każdej zainteresowanej osobie wysyłkę pocztówki, listu bądź laurki do wybranego Powstańca Warszawskiego.

Powstanie Warszawskie to symbol waleczności i męstwa nie tylko dla mieszkańców Warszawy, ale dla nas, Polaków. 77 lat temu nasi przodkowie stanęli do nierównej walki ze znienawidzonym wrogiem pragnąc wolności i wolnej Polski. To też jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w polskiej historii.
Dlaczego doszło do wybuchu powstania? Jak ono przebiegało? Co zrobili nasi sojusznicy? I jaką cenę zapłaciła Warszawa? Na te i inne pytania szukali odpowiedzi uczniowie klas 8. Poradzili sobie doskonale.
Iwona Wojciechowska