Szkoła Podstawowa im. Stanisława Miłkowskiego w Wietrzychowicach
Dziennik elektroniczny

Deklaracja dostępności
Rekrutacja 2021/2022

Plan lekcji

plan-lekcji

Harmonogram konsultacji

harm

Procedury

procedury

Procedury z COVID-19

btn-covid-19

Projekt zdalna szkoła+

informator

Zajęcia dodatkowe dla uczniów

zaj-dod

Dyżury nauczycieli

dyz

ZFŚS

zfss

Odblaskowa szkoła

odblaskowa

33-270 Wietrzychowice 64

Tel/faks: (14) 641 - 80 - 16

Email: sp@wietrzychowice.pl

bip_logof

herb

GMINA WIETRZYCHOWICE

gok

GOK

 

logo_kuratorium-1

 

lekcja-enter-logo-rgbOd maja 2021 r. część nauczycieli z naszej szkoły bierze udział w projekcie edukacji cyfrowej”Lekcja: Enter”. W ramach projektu prowadzone są bezpłatne szkolenia, podczas których nauczyciele dowiadują się, jak zmienić sposób prowadzenia swoich lekcji, by bardziej angażowały uczniów, rozwijały w nich umiejętność krytycznego i twórczego myślenia, uczyły pracy w zespole. W czasie takich lekcji uczniowie zdobywają wiedzę poprzez własne doświadczenia i poszukiwania, w których pomagają ogólnodostępne narzędzia cyfrowe, programy i aplikacje.

Warunkiem ukończenia projektu przez nauczycieli jest przedstawienie  na platformie projektu dwóch własnych scenariuszy lekcji, wcześniej zaakceptowanych przez trenera oraz przeprowadzenie w obecności dyrektora szkoły zajęć według stworzonych konspektów.

Nauczyciele naszej szkoły projekt ukończą w październiku. Część z nich spełniła już wszystkie warunki – odbyła wymaganą ilość szkoleń, stworzyła własne scenariusze oraz przeprowadziła lekcje z wykorzystaniem narzędzi TIK. Z wypowiedzi uczniowskich wynika, że lekcje prowadzone tym sposobem są dla nich ciekawsze i bardziej angażujące. Nasi podopieczni chętnie podczas zajęć pracują zarówno z laptopami, tabletami czy smartfonami, jak i z komputerem stacjonarnym. Jako plusy zajęć najczęściej podkreślają nowoczesność, szybkość uzyskania potrzebnej informacji, aplikacje zachęcające do zaangażowania i pracy, brak nudy.