Szkoła Podstawowa im. Stanisława Miłkowskiego w Wietrzychowicach

Drodzy Uczniowie!
Nie chodzicie do szkoły, ale mam ogromną nadzieję, że powtarzacie i utrwalacie wiadomości szkolne, posiłkując się wytycznymi od nauczycieli i bogatą ofertą materiałów on-line. Pamiętajcie, że to Wasz obowiązek i wyraz odpowiedzialności w zaistniałej sytuacji !!!
Mimo tej nadziei mam jednak nieodparte przekonanie (musiałabym Was nie znać!), że mając tyle wolnego czasu wielu z Was zastanawia się, jak go mądrze zorganizować. Najgorszym, co moglibyście teraz zrobić, to poddać się nudzie. A ta jest niestety niszcząca dla Waszego organizmu, a przede wszystkim mózgu. Wyjaławia i prowadzi do narastającego braku poczucia obowiązku. Dlatego, żebyście nie utonęli w wirze: komputera, Internetu, telefonu, mediów społecznościowych, czy nie oddawali się niekończącym rozmowom na przeróżnych czatach, forach itp. chcę Wam zaproponować niektóre sposoby na mądre wypełnienie czasu w domu:
– każdego dnia zróbcie sobie jego plan: nauka, powtórki i utrwalenia wiadomości oraz umiejętności znajdują się w centralnym punkcie planu!!!
– plan musi zawierać: stałą porę pobudki, śniadania, czas na naukę, obiad i inne posiłki, racjonalny wypoczynek, sen (to ma być schemat Waszego działania)
– na czas nauki absolutnie wyłączcie komputer, telefon, TV
– poproście rodzica, rodzeństwo o pomoc (teraz wielu z domowników spędza więcej czasu w domu)
– bądźcie z rówieśnikami, kolegami w kontakcie on-line, ale wykorzystajcie go na np. wspólną naukę i rozwijającą zabawę
– czytajcie, dużo czytajcie,,czytanie wzbogaca, rozwija wyobraźnię i poszerza słownik
– VII i VIII- klasiści!: skorzystajcie z dobrych edukujących filmów, kanałów, np. filmy zawodowe ORE, Synergia, Dobry zawód-Fajne życie
– ćwiczcie w domu lub na podwórku- przynajmniej 30min. dziennie
– rozwijajcie hobby lub znajdźcie własne hobby, np. rysujcie, piszcie wiersze, twórzcie origami, komiksy, nowe gry zręcznościowe itp.
– zróbcie coś pysznego do jedzenia dla całej rodzinki, pokażcie, co potraficie
– pomagajcie w pracach ogrodowych, domowych, przejmijcie obowiązki rodziców te, które możecie
– rozmawiajcie z bliskimi, zadzwońcie do dziadków, rodziny, przyjaciół- teraz można nadrobić zaległe kontakty
– utrzymajcie kontakt on-line z nauczycielami i oczywiści ze mną: zawsze służę pomocą i radą, jeśli macie jakieś problemy, pytania, tak, jak wtedy, gdy spotykamy się w szkole

Z życzeniami zdrówka dla Was:

Katarzyna Nagórzańska – pedagog szkolny