Szkoła Podstawowa im. Stanisława Miłkowskiego w Wietrzychowicach

Od II półrocza w naszej szkole znów można zjeść pyszny, ciepły posiłek przyrządzony w nowiutkiej, nowoczesnej i bardzo praktycznej kuchni. Metamorfoza owego pomieszczenia została przeprowadzona dzięki dofinansowaniu 80 000 zł. z rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” oraz wkładowi własnemu z budżetu Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wietrzychowicach zabezpieczonego przez Gminę Wietrzychowice. Projekt na remont kuchni w szkole podstawowej napisany został przez byłego wicedyrektora, pana Michała Wolaka.

Uroczystego otwarcia kuchni dokonał wicewojewoda małopolski, pan Zbigniew Starzec, który z tej okazji, wraz ze starostą tarnowskim, panem Romanem Łucarzem oraz wójtem gminy, panem Tomaszem Bankiem i zastępcą wójta, panią Sabiną Nowak, odwiedził dziś naszą szkołę.

Nowe pomieszczenie zrobiło duże wrażenie nie tylko na naszych gościach. Obserwując zajadające z apetytem dzieci nie trudno zauważyć, że  przygotowywane przez panią Basię posiłki cieszą się ogromnym zainteresowaniem, spożywane są chętnie i bez grymaszenia. A pytania o repetę wcale nie są rzadkością 🙂

Zadowolenie uczniów jest najlepszą nagrodą dla wszystkich, którzy pracowali nad realizacją owego projektu, oferowali swoje wsparcie i pomoc. Jeszcze raz serdecznie wszystkim dziękujemy 🙂