Szkoła Podstawowa im. Stanisława Miłkowskiego w Wietrzychowicach

We wtorek, 12 listopada, cała społeczność naszej szkoły uroczyście obchodziła 101. rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Wraz z dyrekcją, uczniami i nauczycielami świętowali ten dzień: Wójt Gminy Wietrzychowice, pan Tomasz Banek, Przewodniczący Rady Gminy, pan Piotr Moskal, Radni Gminy oraz Rodzice.
Uczniowie klasy V z pomocą koleżanek i kolegów z klasy VI i VIII, pod kierunkiem pani Jolanty Gorli oraz pani Doroty Stokłosy przygotowali wzruszające przedstawienie pt. „Dzieci z Wrześni” zwracające uwagę na bohaterską postawę najmłodszych w obronie polskiego języka i polskiej kultury. Przedstawienie przeplatały piękne piosenki przygotowane pod kierunkiem pani Moniki Kosman.


Obchody tego najważniejszego dla wszystkich Polaków święta rozpoczęliśmy już w piątek, 8 listopada, włączając się w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu” polegającą na odśpiewaniu punktualnie o godz. 11.11 czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym samym czasie grupa uczniów pod opieką ks. Romana Łagosza i pani Agnieszki Pary wzięła udział w XXII Młodzieżowym Rajdzie Szlakiem Cmentarzy I Wojny Światowej „Jak Oni w 1914 roku”. W pierwszym dniu młodzież wędrowała po wybranych trasach, prowadzących po cmentarzach I Wojny Światowej, zaś wieczorem wszyscy spotkali się na wieczornicy, podczas której przeprowadzono konkurs na najpiękniejszy wieniec. W owym konkursie nasi uczniowie zdobyli II i III miejsce.
Uroczyste obchody Święta Niepodległości zakończyliśmy dziś wspólnym śpiewem pieśni żołnierskich i patriotycznych.