Szkoła Podstawowa im. Stanisława Miłkowskiego w Wietrzychowicach

Na IV miejscu zameldowali się piłkarze naszej szkoły z rocznika 2007/2008 (klasa VI b – sportowa) na półmetku rozgrywek okręgowej ligi młodzików. To dla naszych uczniów debiut w takiej klasie rozgrywkowej. Nowością dla nich była gra na dużym boisku o naturalnej nawierzchni, respektowanie przepisu o spalonym, oraz rozgrywanie meczów w systemie jesień – wiosna. Współpraca z miejscowym klubem LKS Wietrzychowice, w barwach którego występowali nasi chłopcy, pozwoliła na sfinansowanie kosztów rozgrywek. Pierwsza runda rozpoczęła się w ostatnią sobotę wakacji i trwała do 5 października. Wznowienie rozgrywek planowane jest na początek kwietnia przyszłego roku. Osiągnięte wyniki, a więc 3 zwycięstwa i 3 porażki pozwoliły na wywalczenie IV miejsca w lidze. Po pierwszych doświadczeniach liczymy na jeszcze lepsze wyniki w rundzie rewanżowej.

Drużyna osiągnęła następujące rezultaty:

Football Academy Dąbrowa Tarn. – Wietrzychowice 6:1

Wietrzychowice – Polan Żabno 1:5

Wietrzychowice – Łęg Tarnowski   1:2

Nowa Jastrząbka – Wietrzychowice 1:3

Wietrzychowice – Orzeł Miechowice  14:0

Wietrzychowice – Pawęzów  10:0

Zespół występował w składzie:

Łukasz Burzawa, Piotr Kogut, Damian Kalinka, Szymon Nowak, Krzysztof Kurzeja, Wojciech Nowak, Damian Gwóźdź, Oliwier Kozłowski, Maciej Michniak, Mateusz Kabat, Filip Nowak, Mikołaj Bratko.

Stanisław Nowak