Szkoła Podstawowa im. Stanisława Miłkowskiego w Wietrzychowicach

Aż 17 drużyn  z 9 województw przyjechało do Zakrzowa i Stronia, by rywalizować w XI edycji Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów BRD w kategorii szkół podstawowych oraz 13 zespołów klas gimnazjalnych. Drużyny zaproszone przez organizatorów do udziału w Ogólnopolskiej Lidze Mistrzów BRD należą do ścisłej czołówki w kraju.

Na zaproszenie dyrektora SP w Stroniu odpowiedziała również drużyna BRD z naszej szkoły w składzie: Weronika Mądrzyk, Katarzyna Nowak, Karol Stryczek, Tobiasz Słowik.

XI edycja Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów miała w tym roku cztery odsłony: (Kędzierzyn-Koźle – 2 turnieje, Zakrzów i Stronie). Wspaniała atmosfera i rozmach imprezy robiły na przybyłych duże wrażenie . W ciągu 24 godzin zostały rozegrane aż dwa turnieje. Pierwszego dnia o godz. 17 rozpoczęła się rywalizacja w Szkole Podstawowej w Zakrzowie, po czym uczestnicy udali się na kolację w Stroniu  i wypoczynek w dworku „Senator”. Kolejne zawody rozpoczęły się już o 8.30 następnego dnia w Stroniu.

Na końcowy wynik składały się rezultaty ze wszystkich turniejów. W każdym turnieju uczniowie rywalizowali w 4 konkurencjach: test wiedzy z przepisów ruchu drogowego, test skrzyżowań, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanemu oraz jazda po rowerowym torze przeszkód.

Drużyna szkoły podstawowej Wietrzychowice zajęła w dwóch ostatnich turniejach miejsce IX w Zakrzowie i XII w Stroniu. Stopień trudności poszczególnych był bardzo wysoki, ale nasi uczniowie dzielnie rywalizowali, co pozwoliło w klasyfikacji generalnej uplasować się drużynie na trzynastym miejscu.

Udział w zawodach Ligi Mistrzów możliwy był dzięki przychylności Dyrekcji naszej Szkoły.

Opiekun drużyny BRD: Stanisław Magiera