Szkoła Podstawowa im. Stanisława Miłkowskiego w Wietrzychowicach

4 września odbyła się w naszej szkole inauguracja  roku szkolnego 2017/2018 – roku  zmian związanych  nie tylko z reformą edukacji, ale również z poważnymi przekształceniami w naszej placówce. Tradycyjnie nowy rok nauki i pracy rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele parafialnym w Wietrzychowicach, skąd następnie przeszliśmy na salę gimnastyczną, gdzie wszystkich przybyłych powitała pani dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wietrzychowicach, Jadwiga Łucarz.  W swoim przemówieniu pani dyrektor powitała powracających z wakacyjnego wypoczynku uczniów i nauczycieli, szczególnie ciepło zwracając się do tych, którzy próg naszej szkoły przekroczyli po raz pierwszy – uczniów klasy I, piąto – i siódmoklasistów z Jadownik Mokrych oraz nowego katechetę, księdza Romana Łagosza.

Pani dyrektor zapewniła dzieci i obecnych na inauguracji rodziców, że nasza szkoła jest placówką bezpieczną i przyjazną, miejscem zarówno zdobywania wiedzy, jak i realizacji wielu ciekawych projektów i zajęć dodatkowych.

W części oficjalnej zabrał także głos Wójt Gminy Wietrzychowice, pan Tomasz Banek, jak zawsze chętnie uczestniczący w każdym szkolnym wydarzeniu. Wójt w pierwszych słowach powitał wszystkich zebranych oraz podziękował za przygotowanie, zorganizowanie i przeprowadzenie letniej półkolonii dla dzieci z naszej gminy. Zwrócił również uwagę na bardzo dobrą współpracę dyrekcji i nauczycieli z organem prowadzącym, dzięki czemu realizowane są nawet trudne zadania, a efekty tejże współpracy nie tylko cieszą, ale przede wszystkim ułatwiają realizację zadań, jakie stawiane są szkole. Jednym z wyników owej współpracy jest nowy wizerunek korytarza na  parterze w budynku naszej szkoły, który w trakcie wakacyjnej przerwy przeszedł gruntowną metamorfozę i zaskoczył każdego, kto ostatni raz widział go w czerwcu. Świetny wygląd zyskała posadzka, na której położony został tarkett oraz pięknie pomalowane, jasne ściany dodatkowo ozdobione dekoracyjnymi płatkami. Wszystko to sprawiło, że korytarz na parterze nie tylko wygląda efektownie, ale sprawia wrażenie dłuższego i szerszego. Nowy wizerunek zyskała także sala nr 16 i kantorek fizyczno – chemiczny. Zmiany wprowadzono również na szkolnej świetlicy (odświeżonej w ubiegłym roku szkolnym), której okna doczekały się ślicznych firanek i doskonale dobranych zasłon, co zdecydowanie dodało  jej przytulności. Niedługo wszystkich nas czeka jeszcze jeden poważny remont, ten, którego życzyliśmy sobie od dłuższego czasu – jeszcze we wrześniu  rozpoczną się prace nad ociepleniem i elewacją budynku szkoły – to zdecydowanie jedna z najprzyjemniejszych wiadomości na początek 🙂

Po części oficjalnej głos zabrali uczniowie klasy szóstej, którzy w krótkiej części artystycznej pożegnali wakacje i jednocześnie udzielili kilku cennych rad, co zrobić, by w miarę względnym spokoju doczekać następnych.

Akademię zakończył wicedyrektor szkoły, pan Michał Wolak, zapraszając wszystkich do poszczególnych klas na spotkanie z wychowawcami.

Rok szkolny 2017/2018 rozpoczął się w prawdziwie radosnej atmosferze. Życzymy sobie, naszym Uczniom i ich Rodzicom, by towarzyszyła nam ona przez całe 10 miesięcy. Niech nie opuszcza nas pozytywna energia konieczna do urzeczywistniania kolejnych zamierzeń i  przedsięwzięć.

POWODZENIA 🙂