Szkoła Podstawowa im. Stanisława Miłkowskiego w Wietrzychowicach

12 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, zwanego powszechnie Dniem Nauczyciela. Uroczystość tę uświetnili swą obecnością: wójt Gminy Wietrzychowice, p. Tomasz Banek oraz przedstawiciele Rady Rodziców na czele z przewodniczącą, p. Agnieszką Michniak. W części oficjalnej jako pierwsza głos zabrała dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego, p. Jadwiga Łucarz, która podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz życzyła wielu sukcesów, radości z wykonywanej pracy, cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do zamierzonego celu. Następnie głos zabrał wójt gminy, p. Tomasz Banek, który wyraził radość z udanej współpracy i życzył nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły satysfakcji z wykonywanej pracy oraz wielu sukcesów dydaktycznych i wychowawczych.

W części artystycznej głos zabrali uczniowie klasy V. Przygotowali oni pod kierunkiem wychowawczyni, p. Małgorzaty Sieradzkiej piękny występ – recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz przedstawiali wesołe scenki z życia szkoły. Punktem kulminacyjnym okazało się wykonanie piosenki „Nauczycielu, jesteś mi naprawdę bliski”, w trakcie którego uczniowie zaprosili do wspólnego tańca p. Stanisława Magierę.  Jak na wprawnego belfra przystało, pan Stanisław nie miał problemu z dotrzymaniem uczniom kroku 🙂

Po zakończonej akademii uczniowie rozdali nauczycielom i pracownikom szkoły kwiaty, a nieocenione mamy tradycyjnie zaprosiły wszystkich do pokoju nauczycielskiego, gdzie czekał już zastawiony po brzegi przeróżnymi smakołykami stół. Dzień Nauczyciela jest niewątpliwie jedną z tych uroczystości, kiedy większość pracowników szkoły zakłada luźniejsze ubrania, bo wie, że pysznościom przygotowanym przez mamy po prostu oprzeć się nie da. Co więcej – podane przysmaki potrafią złamać silną wolę nawet najtwardszych nauczycielek. Nie inaczej było tym razem. Pyszne babeczki z farszem podane do gorącego barszczyku rozpływały się w ustach, kolorowe sałatki same zapraszały się na talerze, a znakomite ciasta sprawiały, że żal było opuszczać pokój nauczycielski. Hitem imprezy okazał się prześliczny tort autorstwa p. Małgorzaty Hajdas i p. Agnieszki Lechowicz, dedykowany wszystkim nauczycielom (co można było zobaczyć na jego bokach). Żal było go kroić, choć smakował tak samo wybornie, jak wyglądał.

Serdecznie dziękujemy Mamom przede wszystkim za to, że spędziły to przedpołudnie z nami, za czas poświęcony na przygotowanie wspaniałej uczty, za wszystkie miłe słowa i kierowane do nas uśmiechy. I choć szkoda, że następny Dzień Nauczyciela jest dopiero za rok, to jednak pocieszający jest fakt, że w bieżącym będzie jeszcze niejedna okazja do spotkań i z pewnością będą one równie przyjemne.